Lugojenii de la Moto Extrem au avut două poziții pe podium la a treia etapă a Campionatului Național de Motocros, desfășurată la Zărnești la sfârșitul săptămânii trecute. Multiplul campion Mihai Stoichescu a întâmpinat probleme tehnice și a trebuie să se mulțumească doar cu prezența pe podium.

Stoichescu a concurat la clasa MX1, unde a făcut pană la roata din fața a motocicletei sale Honda. A terminat însă pe trei, după George Cabăl de la Vectra Zărnești și după spaniolul Pau Segura Joao, de la Jitsu Zărnești. Vlad Roșu, celălalt pilot de la clasa-regină a clubului Moto Extrem Lugoj a terminat pe locul 5, tot la bordul unei Honda. Liviu Jigmond, fiul antrenorului clubului lugojean, a concurat cu o motocicletă KTM a fost pe locul 2 la clasa de 50 cc a juniorilor.

Următoarea etapă din Campionatul Național de Motocros va avea loc la Moreni, în data de 24 iunie.