Alb-violeții de la Poli Timișoara au terminat la scorul de 1-1 meciul amical jucat la Tărlungeni cu CS Balotești, formație de liga secundă. Pentru bănățeni, nu a mai fost așa ușor ca la precedentele succese cu echipele de campionat județean Avântul Periam, Șoimii Pesac, Inter Tărlungeni, Inter Cristian și FC Zărnești.

Poli a început meciul în formula cu portarul Straton, apărarea formată din Crețu, Melinte, Șeroni, Țigpnașu, închizători, Artean și Soljic, linia mediană cu Munteanu, Vașvari, Bîrnoi și atacant, Bud. Au mai intrat ulterior: Smaranda, Curileac, Străuț, Haruț, Cânu, Bocșan, Covalschi, Croitoru, Oprea, Ciucur, Doman, Drăghici și Bianconi. În minutul 35, Poli a primit gol și a reușit să egaleze în minutul 75, prin Doman.

Sâmbătă, Poli va juca ultimul amical, în deplasare la Debrecen. De asemenea, alb-violeții își vor prezenta vineri lotul.

(foto: facebook.com/ACSPoliTimisoara)