Universitatea Timișoara a cedat cu 3-0 pe teren propriu cu Dinamo, după un meci 84 de minute. Formația bănățeană a avut și momente bune de joc, mai ales în setul trei, când a condus mult timp, însă nu a fost suficient. După opt etape, bănățenii rămân cu un singur set câștigat și 0 puncte.

Timișoara a câștigat primele puncte, dar Dinamo a egalat la 4. A mai fost egalitatea până la 11, după care oaspeții au luat avans și au luat setul cu 25-18. Formația vizitatoare a condus în debutul setului al doilea, dar ”studenții” au venit tare din urmă, au egalat la 9 și au preluat conducerea prin serviciile as ale lui Dragomir. A ținut până la 17-17, după care Dinamo a luat avans și s-a impus cu 25-21. Gazdele au dominat autoritar setul trei până la 18-18, când Traian Gemănariu a greșit un serviciu. Formația ”câinilor” a preluat conducerea, ajutată de Munoz și Milutinovic, dar bănățenii au egalat la 22. Degeaba, deoarece Dinamo a luat setul cu 25-22.

Săptămâna viitoare, Timișoara va juca la Craiova.

(foto: facebook.com/csuuvtvolei)