Echipa de baschet feminin a SCM Timișoara a fost învinsă cu 91-76 în deplasare la Universitatea Cluj, într-un meci amânat din luna octombrie. Partida a fost dominată în totalitate de echipa lui Dragan Petricevic.

Timișoara a condus sporadic, doar în primul sfert, terminat cu 28-18. La pauză, Clujul a condus cu 52-35, iar dominarea a continuat și în repriza a doua. În sfertul trei, cronometrul s-a oprit la 75-54, iar în ultimul sfert, nu s-a mai modificat nimic. Căpitanul Timișoarei Romina Filip nu a jucat, după ce s-a accidentat sâmbătă. Conwright a fost cea mai bună marcatoare a bănățencelor, cu 27 de puncte, urmată de Lloyd, cu 21 de puncte, Burdgess, 13 puncte, Ardelean, 9 puncte, Kiiriienko, 4 puncte, și Pop, 2 puncte. Pentru gazde, cele mai multe puncte au fost marcate de Vorpahl și Taylor, fiecare cu 21 de puncte.

Timișoara va juca din nou duminică la ora 19,15, în deplasare la Olimpia Brașov.

(foto: timisoreni.ro)