”Urșii” de la Timba au cedat cu 101-74 în meciul cu SCM U Craiova, unul la care doi jucători ai gazdelor nu au putut fi folosiți. Pivotul Andre Pierce nu a avut ”cartea verde” sosită, iar Dejan Kovacevic a stat doar pe bancă din cauza unui virus stomacal.

Practic, timișorenii nu au reușit să marcheze aproape timp de jumătate din primul sfert, iar scorul a fost 0-16, și primul sfert s-a terminat cu 18-32. La pauză s-a intrat cu 33-59, iar după sfertul trei, scorul a fost 48-53. Până la final, Craiova a reuşit să depășească 100 de puncte. Pavle Reljic a fost cel mai bun marcator al Timbei, cu 33 de puncte, urmat Naylor, cu 21 de puncte. Au mai înscris pentru Timba: Lazăr, 8 puncte, Rotariu, 4 puncte, Balmuș, 3 puncte, Veina, 3 puncte, și Medgyesy, 2 puncte.

Cel mai bun marcator al Craiovei a fost Samuels, cu 21 de puncte, urmat de Martinic, cu 17. Săptămâna viitoare, Timba va juca pe terenul celor de la Phoenix Galați.

(foto: facebook.com/bctimba)