Voleibaliștii de la CSU UVT Timișoara au pierdut și primul meci oficial din anul 2018, la scorul de 3-0, în fața puternicei echipe Volei Municipal Zalău. Diferența de bugete și de loturi a făcut ca bănățenii să nu prea conteze în meci.

Ardelenii s-au instalat la controlul meciului din debutul său și au luat lejer primele seturi, cu 25-17 și 25-13. În debutul celui de al treilea set, timișorenii au condus cu 3-2 și au avut 4-4 și 5-5, după punctele câștigate de Traian Gemănariu, dar nu au putut să pună alte probleme zălăuanilor, care au luat și ultimul set cu 25-15. Meciul s-a terminat după 66 de minute de joc efectiv, o misiune ușoară pentru oaspeți.

Săptămâna viitoare, CSU UVT Timișoara se deplasează la CS CNE 2 Baia Mare, tot o echipă nou-promovată.

(foto: facebook.com/csuuvtvolei)