Miruna Pricop a câștigat proba de pentatlon destinată junioarelor 2 din cadrul Campionatului Național de Probe combinate la atletism în sală, care a avut loc la București. Sportiva de la CSȘ Lugoj a avut un total de 10 puncte.

Lugojeanca a alergat 9,94 de secunde în proba de 60 de metri garduri, a avut 1,43 de metri la săritura în înălțime, 9,71 metri la proba de aruncare a greutății, a sărit 4,50 de metri la săritura în lungime și a avut timpul de 2:31:27 la proba de 800 de metri. De altfel, la ultima  probă, Pricop a fost și cea mai bună dintre cele patru concurente. Pe locul doi a fost Alexandra Dumitrașcu de la CSA Steaua București, cu un total de 8 puncte, iar pe trei, Maria Popescu de la CSM București, cu 6 puncte.

(foto: redesteptarea.ro)