Voleibaliștii de la CSU UVT Timișoara au cedat cu 3-0 în deplasare la Știința Explorări Baia Mare, în a treia etapă din play-out, după doar 61 de minute. Bănățenii rămân pe ultimul loc, cu 31 de puncte, și par tot mai aproape de retrogradare.

Timișorenii au terminat destul de drastic primele seturi, după 25-13 și 25-12. În setul al treilea, au existat momente de echilibru, cu mai multe situații de egalitate. De la 11-11, după un punct câștigat de Traian Gemănariu, Baia Mare s-a distanțat și a luat și al treilea set cu 25-14. A fost un debut de play-out de coșmar pentru bănățeni, care au jucat trei meciuri în deplasare, inclusiv la Dinamo și U Cluj, deoarece meciul cu ardelenii a fost relocat din cauza că sala UVT a fost ocupată cu Cupa României la badminton.

Următorul meci al bănățenilor va avea loc la mijlocul săptămânii viitoare, acasă, cu echipa nou-promovată din Baia Mare, CSS 2CNE Ukro.

(foto: titusemanuel.ro)