Handbaliștii de la SCM Poli au câștigat la scorul de 27-20 meciul jucat pe teren propriu cu CSM Făgăraș, ultimul pe teren propriu din sezonul regulat. Cu acest rezultat, alb-violeții rămân cu 53 de puncte pe podium, la egalitate cu Dinamo și la un punct în urma celor de la Turda.

Diferența dintre loturile celor două echipe a făcut ca partida să fie una fără probleme pentru alb-violeți. La pauză, scorul era de 16-9, iar diferența s-a menținut și în a doua repriză. Marjanovic a fost din nou cel mai bun marcator al bănățenilor, cu 7 goluri. Au mai marcat: Krsto Milosevic și Lasica, fiecare cu 5 goluri, Orbovic, cu 4 goluri, Fenici, Santeiu și Hrimiuc, fiecare cu 2 goluri. La oaspeți, Tiberiu Constantinescu, Călin Leordean și Marius Bahan au dat fiecare câte 4 goluri.

Campionatul se întrerupe pentru un stagiu de pregătire al naționalei, la Cluj. Poli termină sezonul regulat în deplasare la Minaur Baia Mare, în jurul datei de 12 aprilie.

(foto: facebook.com/pg/scmpolitehnica)