Naționala României de futsal U19 a susținut două meciuri amicale la Chișinău cu reprezentativa similară a Republicii Moldova. Din lotul care a obținut două victorii la scor au făcut parte și doi tineri de Informatica Timișoara.

La lot au fost convocați portarul Theodor Lungu-Badea, dar și jucătorul de câmp Darius Nastai. Marți, România a câștigat cu 9-1, după 0-3 la pauză. Nastai a marcat trei goluri pentru echipa antrenată de Endre Kacsko, al doilea, din prima repriză, precum și golurile al șaptelea și al optulea. Miercuri, România a câștigat cu 8-3, după 4-2 la pauză. Informatica a țintit anul acesta titlul și la U19, pe lângă cel de la seniori, dar nu a putut lua aurul, câștigat de Autobermao Deva.

(foto: frf.ro)