Handbaliștii de la SCM Poli au trebuit să abandoneze înainte de final turneul amical „Lascăr Pană”. Jucătorii au fost afectați de o enterocolită, dar au apucat să mai joace al doilea amical, cu Potaissa Turda.

Timișorenii au câștigat vineri cu CSU Suceava, dar sâmbătă au pierdut cu 33-31 în fața câștigătoarei Cupei Challenge. La pauză, Turda a avut un avantaj tot de două goluri, la scorul de 18-16. Pe final, Poli egalase cu trei minute înainte de ultimul fluier la 30-30. Trebuie spus că nu au putut juca Marius Sadoveac și Milos Dragas, afectați de enterocolită. La turneu, Poli oricum nu i-a avut pe deja accidentații Marjanovic, Păiuș și Pribanic. Marcatorii au fost: Fenici, Milosevic şi Cîmpan – câte 6, Orbovic – 5, Șania – 4, Ștefan – 2, Santeiu şi Neamțu câte unul.

Săptămâna viitoare, SCM Poli are programate două amicale în Serbia. Duminică ar fi trebuit să joace cu Minaur la turneul „Lascăr Pană”.

(foto: facebook.com/scmpolitehnica)