Parcursul celor de la CSM Lugoj în Cupa României s-a terminat în turul IV, după ce bănățenii au pierdut acasă cu 2-1 în fața celor de la Energeticianul. În tururile precedente, lugojenii le eliminaseră pe Deva și Ghiroda din competiție.

Deocamdată, hunedorenii încă nu i-au adus înlocuitor lui Cristian Dulca. Energeticianul a deschis scorul în minutul 35, după un șut din careu al lui Marius Stoenac. Totuși, în minutul 78, Lugojul a egalat. Andrei Sărăcin a avut un șut respins de apărarea oaspeților după ce trecuse deja de linia porții. Calificarea a fost tranșată în minutul 87, de Vlad Rusu, golgheterul ediție ligii secunde din sezonul trecut. Acesta a primit o pasă de la Cioiu, a întors un adversar și a marcat.

(foto: Gabriel Brezeanu)