România rămâne neînvinsă în Liga Națiunilor, după ce meciul de la București cu Serbia s-a terminat la scorul de 0-0. Din repriza secundă, tricolorii au fost în inferioritate, fără Gabi Tamaș, iar echipa lui Contra a ajuns la 6 puncte în grupă.

„Guriță” i-a lăsat pe timișorenii Benzar și Rotariu pe banca de rezerve. În prima repriză, România a avut ocazii prin Stanciu, Răzvan Marin sau Denis Drăguș. Pe finalul reprizei însă, Tamaș a fost eliminat și s-a dictat penalti pentru o lovitură cu talpa la Gacinovic. Tadic a avut o execuție complet ratată de la punctul cu var. În repriza secundă, Mitrovic a fost periculos, dar Tătărușanu a intervenit salvator. Dorin Rotariu a fost introdus din minutul 70, în locul lui Maxim, dar nu a avut ocazii notabile.

Următoarele meciuri cu Lituania și Muntenegru sunt programate în noiembrie.

(foto: prosport.ro)