Gimnaștii legitimați la clubul CSM Lugoj au câștigat două medalii de argint și una de bronz la Campionatul național. Dintre cei participanți, doar Rafael Szabo este însă bănățean, deoarece ceilalți sportivi legitimați provin din străinătate.

O medalie de argint a venit la individual compus, unde Stian Skjerahaug  s-a clasat după Andrei Muntean. Campionatul a avut un punctaj total de 82,350 de puncte, iar sportivul legitimat la Lugoj a totalizat 77,450 de puncte. Pe trei a fost Adelin Kotrong de la CSM Arad. Și la echipe, Lugojul a luat argintul. Pe lângă Szabo și Skjerahaug au concurat Odin Kalvoe, și Noah Bitterli. Dinamo a fost pe primul loc, cu punctajul de 236,300 , secondați de clubul bănățean, cu 228,700. Pe locul trei a fost CSM Bistrița.

Rafael Szabo a luat bronzul la inele, în finala pe aparate. Lugojeanul a fost notat cu 13,150, după Andrei Muntean și Cristian Bățagă.