Agroland a început noua ediție de campionat cu o victorie, la scorul de 3-0, în fața celor de la U NTT Data Cluj. Cu antrenorul Bogdan Paul suspendat, formația bănățeană l-a avut pe tehnician așezat la masa statisticienilor.

Partida a avut și momente de echilibru, dar Agroland a condus în marea majoritatea a celor trei seturi, cu momente sporadice când și ardelencele au avut avantaj. Primul set a fost câștigat de gazde cu 25-21, fără ca Agroland să facă greșeli pe final de set și să permită revenirea în joc a oaspetelor. Ulterior, Clujul a avut momente în care a mai condus, dar Timișoara a luat următoarele seturi cu 25-17, respectiv 25-21. Un succes în 73 de minute de joc efectiv, în care cea mai importantă realizatoare de la Agroland a fost tânăra Larisa Vasilică, ce a dat 12 puncte. La fel de multe a dat și Stancu, principala realizatoare a Clujului.

Agroland are miercuri meci în Cupa României, pe terenul lui Dinamo. În campionat, va juca acasă cu Volei Alba Blaj.

(foto: facebook.com/AgrolandVolei)