În al doilea meci din ”dubla” amicală de la Odorheiu Secuiesc, naționala României a câștigat cu 1-0 meciul cu Spania. Un rezultat-surpriză pentru echipa condusă de Robert Lupu, antrenorul Informaticii Timișoara.

Selecționerul a păstrat aceeași formulă de start de la meciul de luni pierdut cu 3-0: Petrișor Tonița în poartă, Paulo Ferreira, Felipe Oliveira, Ique Ribeiro și jucătorul Informaticii Mimi Stoica. După o primă repriză terminată cu 0-0, România a jucat mult mai bine în repriza secundă. Chiat Stoica a marcat golul victoriei, din minutul 30. La lot mai fusese convocat și experimentatul portar Vlad Iancu, tot de la Informatica. Pentru timișoreni, campionatul se reia la sfârșitul săptămânii. Campioana se va deplasa pe terenul celor de la United Galați. Meciul va începe la 18,45.

(foto: frf.ro)