DISTRIBUIȚI

 

Miercuri,  3 iulie 2019, ora 19:30   – Parcul Rozelor 
Spectacol susţinut de: Ansamblul „Cununiţa” –  Arad, “Krida Budaya” –  Indonezia
Ansamblul „Bihorul”-Oradea, Ansamblul Profesionist “Banatul”-Timişoara, Grupo Folklorico Alto Aragon-Spania, Ansamblul Folcloric Profesionist „Cindrelul-Junii Sibiului”-   Sibiu, Ansamblul Artistic Profesionist „Doina Gorjului” –  Târgu-Jiu

Joi, 4 iulie 2019 

ora 18,30 – Catedrala Ortodoxă Mitropolitană
Parada portului popular, defilare pe traseul: Catedrală- Operă-Catedrală- Parcul Rozelor
ora 19,30 – Parcul Rozelor
Cuvântul de salut al oficialităţilor
Spectacol susţinut de: Ansamblurile de căluşari „Murguleţul” din  Potcoava şi „Junii Căluşari” din Sârbii Măgura, jud.Olt, Ansamblurile germane „Warjascher Spatzen”-Variaş şi „Hatzfelder Pipatsche” – Jimbolia, jud. Timiş, Ansamblul „Cununa Timişului”-Ghiroda, jud. Timiş, „Les Zachéos”-Elveţia, Ansamblul „Semenicul”-Reşiţa, AKUD Mladost- Timişoara, Ansamblul Folcloric Naţional „Transilvania”-Baia Mare, Professional Ensemble „Pazardzhik”-Bulgaria, Ansamblul Artistic Profesionist „Mureşul”-Tg.Mureş, Compañía Artistica Manglares- Columbia, TSU – Flying Georgians – Georgia

Vineri, 5 iulie 2019, ora 19,30  –  Parcul Rozelor 

Spectacol susţinut de: Ansamblul „Timişul”- tineret-Timişoara, Ansamblul “ Lugojana”- Lugoj, Panghat Performing Arts Group –  India, Ansamblul „Doina Timişului”-Timişoara , Orchestra “Barbu Lăutaru”-Republica Moldova, Ansamblul  “Mărţişorul”-Cluj Napoca, Izmir Hancı Folklor ve Müzik Gençlik Kulübü ( AegeanFolk )-Turcia, Ansamblul „Branko Radičević” –  Serbia, Ansamblul Timişul – Timişoara

Sâmbătă, 6 iulie 2019, ora 19,30  –  Parcul Rozelor 
Spectacol susţinut de:Ansamblurile reunite maghiare:Szeged  Tancegyttes-Ungaria,  “Eszterlanc”-Timişoara, „Csűrdöngölő” şi „Szederinda” din Tormac, jud.Timiş, „Les Zachéos” – Elveţia, Panghat Performing Arts Group –  India, Grupo Folklorico Alto Aragon –  Spania, “Krida Budaya”-Indonezia, Izmir Hancı Folklor ve Müzik Gençlik Kulübü (AegeanFolk ) –Turcia, Professional Ensemble”Pazardzhik”-Bulgaria, Orchestra “Barbu Lăutaru”-Republica Moldova, TSU – Flying Georgians-Georgia, Compañía Artistica Manglares -Columbia, „Branko Radičević” –  Serbia

Duminică, 7 iulie 2019

ora 11,30 – Muzeul Satului Bănăţean – Spectacol susţinut de formaţiile participante la festival
ora 19,30 – Parcul Rozelor -Spectacol susţinut de: ”Iorgovanul” –  Şimand, jud.Arad
Panghat Performing Arts Group –  India, „Les Zachéos” -Elveţia, “Krida Budaya” –  Indonezia, Grupo Folklorico Alto Aragon – Spania, Grup participanţi la seminarul de folclor
Izmir Hancı Folklor ve Müzik Gençlik Kulübü ( AegeanFolk )-Turcia, „Pazardzhik” –  Bulgaria, Orchestra “Barbu Lăutaru” – Republica Moldova, „Branko Radičević” –  Serbia, Compañía Artistica Manglares – Columbia, TSU – Flying Georgians – Georgia, “Timişul” – Timişoara

LĂSAȚI UN MESAJ