DISTRIBUIȚI

În acest weekend, pasionații de poezie, caligrafie, pictură, etc, pot participa la atelierele Street Delivery Timișoara. Intrarea este liberă. Programul complet:

Sâmbătă, 21.09

11:30-17:00 Facultatea de Horticultură și Silvicultură Timișoara: Rima dintr-un altfel de cod: Gene Code
11:30-17:00 Livia Mateiaș: Manifest pentru pace, atelier de pictură și scriere creativă
11:30-15:30 Asociația Culturală Româno-Japoneză Kizuna: HaiKu Noi&Origami Poetic
14:00-18:00 Asociația Culturală Româno-Coreeană Shilla: Sijo: atelier de poezie coreeană&Hangul: atelier de caligrafie
14:00-18:00 Adela Opriș: Zbor deasupra unui cuib de versuri, atelier de pictură și versuri pe bucăți de piele
11:30-18:00 Ajungem Mari: Our Dream City (compunem poezia orașului din plastilină) & Colorează aleea ta! (pictură pe pietre)
11:30-18:00 Salvați Copiii: Rime încrucișate printre împletiri de ațe
11:30-18:00 Salvații Copiii: Poetry Face
11:30-18:00 Roberta Berezovschi:Întâlnire cu personaje din poezie, atelier de ilustrație
11:30-18:00 Denisa Popa: Atelier de caligrafie modernă
11:30-18:00 Primitiv Print: Atelier de serigrafie cu rimă
11:30-18:00 Memoriile Cetății: Memoria Revoluției Tale
11:30-18:00 Diana Duțu și Sandy Stancu, atelier de scriere colaborativă
11:30 Helen Doron Timișoara: Fun with Flupe (demo lesson 4-5 ani)
15:00 Helen Doron Timișoara: Jump With Joey (demo lesson 7-9 ani)

Duminică, 22.09

11:30-17:00 Facultatea de Horticultură și Silvicultură Timișoara: Poezia florilor, atelier de confecționat coronițe
11:30-17:00 Livia Mateiaș: Manifest pentru pace, atelier de pictură și scriere creativă
11:30-14:30 Asociația Culturală Româno-Japoneză Kizuna: HaiKu Noi&Origami Poetic
14:30-18:00 Asociația Culturală Româno-Coreeană Shilla: Hanbok: atelier de origami al costumului tradițional coreean&Norigae:atelier de noduri coreene
11:30-18:00 Ajungem Mari: Our Dream City (compunem poezia orașului din plastilină) & Colorează aleea ta! (pictură pe pietre)
11:30-18:00 Salvați Copiii: Rime încrucișate printre împletiri de ațe
11:30-18:00 Salvații Copiii: Poetry Face
11:30-18:00 Roberta Berezovschi:Întâlnire cu personaje din poezie, atelier de ilustrație
11:30-18:00 Denisa Popa: Atelier de caligrafie modernă
11:30-18:00 Primitiv Print: atelier de serigrafie cu rimă
11:30-18:00 Memoriile Cetății:Memoria Revoluției Tale
11:30:12:30 Helen Doron: Baby’s Best Start:Activarea memoriei bebelușilor
11:30-18:00 Helen Doron:Activități
16:00 Helen Doron: Alpha Boat (Demo Lesson, 6-7 ani)

LĂSAȚI UN MESAJ