Informatica Timișoara a pierdut cu 4-1 meciul jucat în deplasare la Dunărea Călărași. Jocul a contat pentru penultima etapă din sezonul regulat din Liga I de futsal.

Scorul l-au deschis gazdele, prin Krstic, în minutul 9. Până la pauză, Informatica a egalat prin Darius Nastai, în minutul 14, astfel că la jumătatea partidei, scorul a fost de 1-1. În repriza a doua însă călărășenii au mai dat trei goluri, Plugaru, în minutul 22, Krstic, în minutul 25, și Yanez, în minutul 31. Cele două echipa se vor duela din nou în curând, în sferturile Cupei României, într-un meci care se va juca la Timișoara în 23 februarie.

Până atunci, Informatica are alt meci acasă sâmbătă, de la ora 12, în campionat, cu Imperial Wet Miercurea Ciuc , în ultima etapă din sezonul regulat.