Fotbalistele de la Fortuna Becicherecu Mic au pierdut cu 4-0 la finalul săptămânii trecute, în meciul important în lupta pentru titlu, cu Universitatea Olimpia Cluj. O bună parte din meci, elevele lui Sorin Brîndescu nu au avut un portar de meserie între buturi.

Scorul s-a deschis în minutul 29, la golul Antoniei Bratu. La această fază, nu doar că gazdele de la Fortuna au fost egalate, dar portarul Cosmina Roșu și-a dislocat umărul. Deoarece Rebeca Pavel, portărița de rezervă, era suspendată, între buturi a intrat Melisa Șodinca. După 0-1 la pauză, în minutul 66, Mihaela Ciolacu a mărit avantajul pentru clujence. Pe final de meci, pentru clujence au marcat Carolina Țabur și Oana Negrea.

Fortuna a coborât, după această înfrângere, pe locul 4 în clasament. Miercuri, echipa din Timiș va avea o deplasare pe terenul echipei Carmen București.