Banat Girls Comloșu Mare continuă parcursul mai slab, cu o înfrângere și miercuri în Cupa României, la scorul de 6-0 pe terenul Csikszeredei. Deoarece au pierdut și în pria rundă din Grupa B, bănățencele nu mai pot spera la viitoarea fază a competiției.

Eszter Balasz a deschis scorul din minutul 2, iar în minutul 21, Rita Mitri a mărit diferența la 2-0, scorul pauzei. Eszter Balasz a îsncris în repriza a doua din penalty, în minutul 48. Pe final au mai perforat poarta echipei de la Comloș Andreea Herczeg, Androniki Michalopoulou si Boglarka Fulop.

Banat Girls: Laura Vogt – Nara da Costa, Nicole Dinca-Vuia, Amanda Lihv, Andrada Ungur, Gabriela Ivancescu, Francesca Frericks, Suzuho Yamasaki(c), Anca Dobai, Ana-Maria Popescu, Rebecca Melack
Duminică de la ora 11, Banat Girls are meci la Târgu Mureș. În cpuă, va mai juca la 8 mai, aproape ca acasă, cu Poli.