”Leopardele” antrenate de Florin Bugar s-au impus cu 3-0 în deplasare la Real Craiova, un nou succes pentru CFR Timișoara. Cu acest rezultat, timișorencele rămân pe locul 2, cu 31 de puncte, un avans încă liniștitor.

Manuela Voica a deschis scorul în minutul 28, iar astfel, la pauză tabela indica 0-1. În repriza a doua, doar oaspetele au marcat prin Larisa Sîrbovan, în minutul 63, și prin Bianca ienovan, în minutul 71. La revenirea Ionelei Voica în echipă, Florin Bugar a jucat cu Loredana Sas retrasă în linia mediană.

CFR Timișoara: Durlă, Obrad, Bistrian, Molnar, Heisu, Ababei, I. Voica, Sas, M. Voica, Sîrbovan, Grigore. Au mai intrat: Ienovan, Scurtu și Ion.

CFR Timișoara va avea o pauză, pe fondul întreruperii campionatului. Următorul meci va fi acasă, în 28 mai, cu Olimpia Cluj.

(foto: facebook.com/pg/CFR-1933-Timisoara-fotbal-feminin)