În condiții de pandemie, și returul Diviziei A1 de volei feminin se va juca tot cu turnee, iar în acest sfârșit de săptămână, Lugojul găzduiește un astfeld e turneu. Vineri, CSM-ul s-a impus cu 3-0 cu CSU Belor Galați.

Meciul nu a fost unul cu probleme deosebite pentru CSM Lugoj. Din primul set, echipa s-a desprins relativ ușor și s-a impus cu 25-19. A fost cam aceeași poveste și în setul doi, terminat cu 25-20. Galațiul a condus în debutul setului trei, dar gazdele au revenit și au terminat meciul după un 25-19. În total, au fost 75 de minute de joc efectiv. Nina Kocic a fost autoarea celor mai multe puncte din lotul Lugojului, 15. Pentru Galați, Vukasovic a reușit 13 puncte.

Astăzi seara, Galațiul joacă cu CSM Târgoviște, de la 18,30. Duminică, de la aceeași oră, Lugoul joacă cu echipa dâmbovițeană.