Meci dramatic la Voluntari, unde CSM Lugoj a pierdut cu 3-2 confruntarea care a durat două ore timp de joc efectiv. Bănățencele au condus cu 2-0, dar apoi nu au mai reușit să mai ia niciun set.

De altfel, Lugojul a intrat foarte bine în meci și a luat primul set clar, cu 25-15. Situația a început să se complice ulterior, când timișencele au avut nevoie de prelungiri pentreu 26-24. Formația din Voluntari a condus tot setul trei, pe care și l-a adjudecat cu 25-19, iar setul aptru a fost din nou unul strâns. Tot formația din Ilfov s-a impus cu 25-22, împingând meciul în set decisiv, unde gazdele au încheiat cu 15-10, după 119 minute de joc efectiv.

Marija Zelenovic a realizat cele mai multe puncte ale lugojencelor, 19, în timp ce pentru CSO Voluntari, Filipaș a fost autoarea a nu mai puțin de 27 de puncte. CSM Lugoj are meci mâine la același turneu, de la ora 14, cu Medgidia, joc care va fi televizat.