Naționala de baschet masculin a României a pierdut și partida cu Polonia jucată în ”bula” de la Gliwice, la scorul de 88-81. În teren pentru ”Vulturi” au fost și Mirel Dragoste și Alexandru Olah, de la SCM Timișoara.

Polinia nu a avut multe momente în care să se distanețze clar în fața României, dar a condus aproape tot jocul. Pe sferturi, scorul a fost de 34-26, 16-21, 25-16 și 13-18. Dragoste a fost din nou titular în echipa trimisă pe parchet de Tudor Costescu. a jucat 18:22 minute, timp în care a marcat 6 puncte, 1 pasă decisivă și 1 intercepție. În ceea ce-l privește pe Olah, pivotul timișoreana  jucat 13:46 minute, timp în care a reușit 10 puncte, 5 recuperări și 2 pase decisive.

România a pierdut toate meciurile din calificările pentru Campionatul European din 2022.