CFR Timișoara și-a terminat parcursul în Cupa României la futsal după ce a pierdut în sferturi la scorul de 5-3 cu Imperial Wet Miercurea Ciuc. Prestația e de lăudat dacă ținem cont că secund-divizionară, favorită clară la promovare, a eliminat-o la turneul din Harghita pe Clujana Cluj, formație de prima ligă.

După doar 31 de secunde, Ciucul a deschis scorul, prin reușita lui Cristian Matei. După câteva minute, Wellington Souza a mărit diferența pentru gazdele turneului. Din minutul 12, CFR a marcat pentru 2-1, prin Robert Vârlan, dar la pauză s-a intrat cu 3-1, duoă un alt gol marcat de Wellington Souza. Timișoara a redus din diferență imediat după reluarea jocului, prin Răzvan Plopeanu, și abia spre final, prin alte două reușite ale lui Souza, harghitenii s-au desprins. Ultimul gol a fost marcat în minutul 38 de antrenorul-jucător al bănățenilor, Valentin Ilaș.

Pentru CFR Timișoara în luna martie va urma turneul de promovare în Liga I de futsal.