DISTRIBUIȚI

Mai mulți timișoreni, dar și locuitorii unui sat, vor avea probleme cu apa rece în cursul zilei de mâine. Aquatim va face o serie de lucrări.

În Timișoara se va executa o cuplare de conductă la intersecția străzilor V.Pârvan cu T.Lalescu. Între orele 8-20 apa va fi oprită pe străzile T.Lalescu,V.Pârvan, precum și Facultatea de Construcții, Facultatea de Mecanică, Facultatea De Electronică și Telecomunicații, Biblioteca Politehnicii. De asemeneam presiunea va fi redusă pe străzile Victor Babeș, Ion Curea, Sfânta Rozalia și Plautius Andronescu.

Compania de apă-canal va splăa și rețeaua de distribuție de apă din Dragșina. De aceea, joi și vineri, presiunea va fi redusă în sat între orele 8-15. La reluarea alimentării, apa poate fi tulbure. Așteptați limpezirea pentru utilizarea în scopuri casnice și stocați-vă necesarul pentru perioada de întrerupere.

 

LĂSAȚI UN MESAJ