SCM Timișoara a câștigat vineri și al doilea meci de la turneul de la Oradea, la scorul de 71-63 cu CSM Târgu Jiu. Anterior, la primul turneu din campionat, elevii lui Dragan Petricevic s-au impus și în fața celor de la CSM Galați.

Timișorenii nu au avut mari probleme să controleze jocul cu oltenii, pe care i-au mai învins și la turneul de Cupa României, atunci când gorjenii au avut multe absențe, din cauza infectărilor cu coronavirus. Pe sferturi, scorul a fost de 25-14, 19-20, 18-13, 9-16 pentru timișoreni. Cei mai buni marcatori ai alb-violeților au fost Stallworth și Brown, fiecare cu câte 15 puncte, urmați de Mirkovic, cu 12, Olah, cu 10, Gajic și Lazar, cu câte 9, și Mijajlovic, cu 1 punct. Milos Komatina a fost odihnit la acest joc.

De la Târgu Jiu, Spurgeon a dat cele mai multe puncte, 21. Sâmbătă e zi de pauză la turneul de la Oradea. Duminică, de 19,30, Timișoara va juca cu gazdele ultimul meci, unul care va fi televizat.