”Studenții” de al Universitatea au pierdut cu 3-0 meciul cu SCM U Craiova, penultimul din sezon regulat pentru bănățeni, jucat la turneul de la Galați. Vineri, timișorenii au cedat cu 3-1 cu Știința Explorări Baia Mare.

Meciul a fost unul aflat la discreția oltenilor, cu excepția debutului de set trei, când au condus cei de la Universitatea. pe seturi, scorul a fost de 25-15, 25-14 și 25-15. Partida a durat 57 de minute de minute de joc efectiv. Sergiu Rodina a fost din nou voleibalistul care a dat cele mai multe puncte pentru Timișoara, 10. Pentru Craiova Gomman, Călin și Lică au fost cei mai buni realizatori, cu câte 12 puncte.

Timișorenii vor termina turneul cu meciul cu Arcada Galați, programatduminică de la ora 12.