Ripensia și ASU Poli se vor duela din nou într-un meci oficial, de data aceasta în Cupa României, faza județeană. Cele două echipe s-au calificat după jocurile din primul tur, ASU Poli în timpul regulamentar, iar Ripensia după prelungiri.

ASU Poli a câștigat cu 2-1 cu Lorena Giarmata Vii, formație ce evoluează cu un eșalon mai jos, în Liga a V-a. Timișorenii au marcat în minutul 68, prin Ilie, și în minutul 77, prin Feraru. Giarmata Vii a marcat la ultima fază, prin Lobonea. Ripensia a avut o misiunea grea pe teren propriu, cu Cocoșul Orțișoara, chiar dacă a câștigat cu 3-0. Oaspeții au rămas în inferioritate numerică din minutul 19, când Vițan a fost eliminat, și arbitrul a dat penalti. Popa a ratat însă, iar jocul s-a terminat 0-0 în timpul regulamentar. Au înscris Mediop, în minutul 96, Toma, în minutul 105 și Ungreanu, în minutul 112.