CSM Lugoj a pierdut și al doilea meci de la turneul disputat la Voluntari, la scorul de 3-2 în fața celor de la CS Medgidia. Anterior, formația din Banat a pierdut cu același scor și meciul cu gazdele de la CSO Voluntari.

Practic, lugojencele au fost ”stoarse” cu încă un meci de cinci seturi, iar de la turneul din Ilfov vin cu doar 2 puncte în clasament. Medgidia a câștigat clar primul set, cu 25-14, după care Lugojul a avut nevoie de un set prelungit pentru a se impune cu 27-25. Formația dobrogeană a luat următorul set cu 25-21, pentru ca lugojencele să egaleze din nou, după un set patru adjudecat categoric cu 25-14. În decisiv, Medgidia s-a impus cu 15-11.

Nina Kocic a fost autoarea celor mai multe puncte ale Lugojului, cu 25. Andreea Ordeanua dat 19 puncte pentru Medgidia. CSM Lugoj va juca din nou în 21 martie, la Știința Bacău.