Naționala României a terminat la scorul de 0-0 meciul din Macedonia, din cadrul campaniei de calificare pentru Mondialul din Qatar. Au jucat și timișorenii Deian Sorescu și Marius Marin.

Deian Sorescu a fost titular și a fost destul de activ în prima repriză mai ales Dinamovistul a fost înlocuit în minutul 74 de timișoreanul Marius Marin. La lot mai fusese convocat și Dorin Rotaru, dar jucătorul a intrat în izolare după ce a ieșit pozitiv la coronavirus. El nu are simptome nici în prezent.

Marți, a jucat și naționala U21, meciul amical cu Georgia, terminat la scorul de 1-1.Atacantul timișorean David Miculescu a fost titular și a jucat până în minutul 81, cân a fost înlocuit de Pitu. De asemenea, luni, la U20, portarul timișorean Răzvan Sava a fost titular al amicalul pierdut cu 6-1 cu Anglia. Din minutul 61, a fos tînlocuit de Hindrich, fostul portar al lui Poli.