SCM Poli Timișoara a disputat la finalul săptămânii trecută ultimele două partide de verificare, cu Potaissa Turda. Timișorenii au înregistrat un egal și o remiză.

În primul joc, scorul final a fost de 33-33, dar la pauză Poli a avut 15-13. Marjanovic a marcat cele mai multe goluri pentru violeți, 5, urmat de Sadoveac, Szabo, Mosquera, cu câte 4 goluri, Fenici, Cîtu, Ignat, Baican, cu câte 3, Păiuș, Furak, Trif și Cristescu, cu 1 gol fiecare. Al doilea amicla s-a încheiat cu 31-26 pentru Turda, după ce Poli a dat mai multe minute tinerilor. La pauză a fost 16-11. Furak și Sadoveac au dat câte 4 goluri, Moldovna și Trif, câte 3, Cîtu, Ignat, Mosquera și Marjanovic, câte 2, iar Marjanovic, Baican, Szabo, Păiuș, Dumitrescu și Chira, câte 1.

Liga Zimbrilor va reveni de săptămâna aceasta în arene, odată cu încheierea campionatului mondial. Vineri, de 17,30, la Timișoara vine campioana Dinamo.