Poli pierde pe bandă rulantă și la fotbal feminin, și e tot mai clar că după mutarea echipei de la Becicherecu Mic la Timișoara și nivelul sportiv a scăzut. Elevele lui Mirel Albon au cedat cu 4-1 cu Heniu Prundu Bârgăului.

Heniu a deschis scorul din minutul 32, cu un gol marcat de Andreea Laiu după o acțiune individuală. Poli a egalat însă, în minutul 38, prin Genoveva Roșie, după o fază la care au contribuit Melisa Șodinca și Florentina Ancăș. Pe finalul primei reprize, Mirle Albon a fost eliminat, cu al doilea cartonaș galben. În debutul reprizei secunde, Claudiu Chiper a adus oaspetele în avantaj. Natalia Crețoiu a mărit avansul la 3-1 în minutul 62, iar Edvina Ciontoș a stabilit scorul final, cu un șut de la mare distanță.

Politehnica Timișoara: 30. Cosmina Roșu,  22. Nicol Dincă-Vuia, 15. Denisa Hațegan, 5. Teodora Meluță (cpt.), 6. Denisa Heisu, 4. Cristina Codrescu (10. Nikoleta Kurja 68′), 24. Cristina Sucilă, 27. Genoveva Roșie (2. Anca Dobai 86′), 7. Florentina Ancăș (11. Larisa Grigore 86′), 14. Anda Jivan (20. Roxana Dovîncescu 55′), 23. Melisa Șodinca (13. Adina Rognean 55′)

Heniu Prundu Bârgăului: 31. Margarita Panova, 7. Lenuța Ștef (13. Daniela Mateș 78′), 2. Andreea Corduneanu (23. Mirabela Ristache 75′), 26. Anamaria Stanciu, 5. Edvina Ciontoș, 8. Mădălina Boroș (11. Alexandra Hornea 60′), 21. Beata Ambruș, 17. Nicoleta Deca, 10. Andreea Laiu (16. Larisa Sîrbovan 78′), 24. Claudia Chiper (80. Mihaela Merlan 60′), 77. Natalia Crețoiu

Campionatul se va întrerupe două săptămâni. Poli va avea alt meci dificil la reluare, peste două săptămâni, în 31 octombrie, cu Vasa Femina Odorhei.