Așa cum era de așteptat, Poli Timișoara a luat din nou bătaie și în antepenultima etapă din play-off-ul Superligii feminine, la scorul de 4-3 pe terenul ciucanelor de la Csikszereda. Echipa nu se mai poate lupta decât la locul 2, greu de crezut că mai e și acela posibil.

Din minutul 5,Réka Györgyicze a deschis scorul, însă Anda Jivan a egalat în minutul 15. Peste trei minute, Teodora Meluță le-a readus pe poliste în avantaj. Cu patru minute înainte de pauză, Antonia Bratu a înscris cu capul, pentru 1-3 la jumătatea meciului. La reluarea jocului, rapid, Csikszereda a egalat prin reușitele lui Androniki Michalopolou, iar în prelungiri, Sara Câmpean a faultat ridicol în careu. S-a dat penalty, iar Fanni Haraszti a executat-o.

Poli mai are penultima șansă să nu se facă de râs duminică de la 12,30 la Olimpia Cluj.