Handbaliști de la SCM Poli au încasat o nouă înfrângere la turneul de la Cluj, de data aceasta, la scorul de 26-20 cu CSM Focșani. Căpitanul Cristian Fenici a fost suspendat pentru acest meci, după eliminarea din partida cu Dinamo.

Focșaniul s-a instalat rapid la conducere. Poli a reușit doar să egaleze la 3, dupăc are moldovenii au prleuat din nou avansul. După 13-10 la pauză, diferența doar a crescut în repriza a doua. Marius Sadoveac a fost cel mai bun marcator pentru Pli, cu 9 goluri, urmat de Caba și Cîmpan, fiecare cu 3 goluri, Baican, cu 2 goluri, Neamțu, Aron Dedu și portarul Tcaciuc, fiecare cu 1 gol. Fostul polist Filp Marjanovic a fost cel mai bun marcator al focșănenilor, cu 10 goluri.

Poli va juca ultimul meci al acestui turneu mâine, de la 18,25, cu Steaua.