Poli Timișoara a cedat cu 24-18 în fața celor de la Dobrogea Sud Constanța, în a treia rundă a meciurilor jucate la turneul de la Cluj Napoca. A fost un meci fără mare istoric, dominat de dobrogeni.

După un meci mai echilibrat, dar tot pierdut cu CSM București, Poli a rezistat mult mai puțin în fața celor de la Dobrogea Sud Constanța. După primul sfer de oră, e âchilibrul s-a rupt. La pauză, formația constănțeană a avut deja 13-7, iar diferența nu a mai putut fi recuperată în repriza a doua. Sadoveac a fost cel mai bun marcator al lui Poli, cu 6 goluri, urmat de Caba, cu 4 goluri, Baican, cu 3, Monteiro de Barros, Cîmpan, Fenici, Enculescu și Năstăsie, fiecare cu câte 1 gol. Komogorov a dat cele mai multe goluri ale constănțenilor, 6.

Turneul de la Cluj Napoca are meciuri programate și duminică, dar nu și pentru Poli. Ar fi fost etapa când Timișoara ar fi jucat cu Dunărea Călărași, formație retrasă din campionat.