Bascbethaliștii de la SCM Timișoara au pierdut la scorul de 87-62  cu cSO Voluntari, în cadrul turneului jucat la Oradea. În mare parte, formația ilfoveană a dominat meciul, în contextul în care Sherwood Brown e încă nerefăcut după o accidentare și nu a făcut deplasarea cu echipa.

După primele minute, Voluntariul s-a instalat la conducere și a terminat primul sfert cu 24-14. În sfertul al doilea, Timișoara a reușit să reducă din avantaj până la 40-33, dar ilfoveni au reușit să se mențină în avantajul. Sfertul trei s-a terminat cu 64-54, diferență care doar a crescut în ultimele zece minute. Gajic a fost cel mai bun marcator al Timișoarei, cu 16 puncte, urmat de Komatina, cu 12, Mirkovic și mijajlovic, cu câte 9 fiecare, Pesakovic, cu 5, Lazar cu 4, Olah și Mocrițchi, cu câte 3, și, Dragoste, cu 1 punct. Hickey a fost cel mai marcator al ilfovenilor, cu 21 de puncte.

Timișoara va juca din nou joi, acasă, meciul-restant cu CSM Oradea, de la 20,15.

fot: facebook.com/baschetscmtimisoara