”Leii” din Banat se pregătrsc de al doilea turneu amical. La Memorialul ”Elemer Tordai”, au obțintu o victorie și o înfrângere.

În primul meci de la Sibiu, Timișoara s-a impus cu 77-70 cu SCM u Craiova. Oltenii au condus cu 10 puncte în primul sfert, dar timișorenii au revenit la 19-14. Din nou, Craiova s-a desprins la 10 puncte, după care bănățenii au avut aruncări de 3 puncte și au intrat cu 38-34 lla pauză. Distanțarea s-a făcut după pauza mare. Luni, echipa lui Dragan Petricevic a jucat cu CSU Sibiu. Timișoara a cedat cu 88-70, în fața unei trupe ardelene cu 60% procentaj la trițe.

De vineir, timișoreni joacă la Memorialul George Ziguli, la Pitești. Vineri, SCM Timișoara are din nou meci cu Sibiul, iar sâmbătă, se joacă finalele mici și mare. În celălalt meci se întâlnesc Piteștiul și Ploieștiul. Apoi, în 16-18 septembrie, la Timișoara va avea loc Cupa Timișoara, cu americani de la OBS Euro Tour USA Team și CSM Târgu Jiu.