Echipa olimpică și-a terminat parcursul la Jocurile Olimpice de la Tokyo, după ce a remizat la scorul de 0-0 cu Noua Zeelandă. Au jucat ambii timișoreni, atât Marius Marin, cât și Andrei Sîntean.

Marius Marin a fost din nou integralist și căpitan, iar de data aceasta, Mirel Rădoi l-a utilizat acolo unde îi este locul jucătorului legitimat în Italia, și anume, la închidere. De data aceasta, față de partidele precedente, Andrei Sîntean a fost titular în atac. El a fost schimbat în minutul 59 de George Ganea. Sîntean nu a avut mari ocazii. Marin în schimb a fost aproape de un nou autogol, în minutul 21, dar și de un gol care ar fi făcut ca România să iasă din grupe, în minutul 60.

Rezultatul a făcut ca Românai să nu iasă din grupe la Tokoy, iar astfel, la fel ca Ancuța Stoenescu sau Marian Enache, și Marius Marin și Andrei Sîntean se întorc acasă după o experiență importantă în viață oricărui sportiv, Jocurile Olimpice.