Voleibaliștii de la CSU UVT Timișoara rămână fără vreun punct acumulat în campionat și după antepenultima etapă din tur. Echipa a pierdut cu 3-0 în deplasare la Știința Explorări Baia Mare.

În primul set, gazdele s-au impus cu 25-18, după care disputa a fost ceva mai strânsă, pentru 25-21 în contul băimăreilor. Setul trei a fost dominat clar de maramureșeni, care s-au impus cu 25-13. În total, au fost 66 de minute de joc efectiv. Sergiu Rodina și Robert Vîrlan au fost cei care aud at cele mai multe puncte pentru Timișoara, câte 9 fiecare. De la Explorări, Tarța a bifat cele mai mult epuncte, 17.

Săptămâna viitoare, Timișoara are ultimul meci din acest an acasă, cu puternica formație a celor de la Dinamo.