Handbaliștii de la SCM Poli s-au achitat de statutul de favoriți în partida din deplasare de la CSM Făgăraș, ”adjudecată” de alb-violeți cu 23-21. După această victorie, bănățenii au ajuns la 23 de puncte, după șapte victorii, două egaluri și trei meciuri pierdute.

Deja de la pauză, poliștii au avut un avantaj de două goluri, pentru 11-9 la trecerea pe la vestiare. În a doua repriză, bănățenii au avut și un avans de șapte goluri, înregistrat în minutul 48, la scorul de 13-20 pe tabela sălii din Brașov. Pe final, elevii lui Pero Milosevic au primit eliminări de două minute, iar astfel, cu superioritate numerică, gazdele au redus din diferență la două goluri. Marcatorii formației oaspete au fost: Orbovic 6, Marjanovic 6, Krsto Milosevic 4, Hrimiuc 3, Lasica 1, Cîmpan 1, Șania 1, Fenici 1.

SCM Poli va juca următorul meci în 2 decembrie, acasă, cu Minaur Baia Mare, cu începere de la ora 16.

(foto: facebook.com/scmpolitehnica)