Informatica s-a impus cu 6-3 cu Poli Iași la primul meci din play-pff, în Seria 1, din care mai face parte Autobergamo Deva. A fost un meci în care bănățenii au avut puține emoții doar în prima repriză, una în care ieșenii au deschis scorul.

Andrei Despan a marcat din minutul 2, iar Timișoara a egalat prin Felipe Oliveira în minutul 12. Chiar înainte de pauză, Savio Valadares a marcat golul de 2-1. Informatica a preluat conducerea cu 3-1 imediat după reluarea meciului, după reușita lui Milos Simic. A urmat un gol al lui Daniel Araujo, în minutul 25, și apoi reușitele lui Milos Simic și Vali Ilaș din minutul 26. Pe final, Iașul a mai înscris prin Radu Guțu și Oliva Rios. În prima rundă, ieșenii au cedat tot cu 6-3 acasă cu Deva.

Miercuri de la ora 19, Informatica joacă în deplasare la Deva.

(foto: facebook.com/csinformaticatimisoara)