Reluarea Superligii feminine a adus un succes cu 5-1 pentru CFR Timișoara, la Târgoviște. Fortuna Becicherecu Mic a pierdut acasă cu 5-0 cu Heniu Prundu Bârgăului.

Feroviarele de la CFR au deschis rapid scorul la Târgoviște, prin Larisa Sîrbovan. Târgoviște a egalat destul de rapid, după care a avut și o bară. CFR a ratat la rândul ei multe ocazii, și la pauză s-a intrat cu 1-1. În repriza a doua însă, Timișoara a făcut scor după ce a marcat prin Larisa Sîrbovan, Ozana Ababei, Maria Neacșu și Elena Obrad. ”Leopardele” sunt pe locul, cu 15 puncte, și au cele mai multe goluri marcate, 22, peste liderul Olimpia. Cu înfrângerea dură, Fortuna rămâne cu 1 punct pe ultimul loc.

CFR Timișoara are următorul meci în 12 noiembrie, la Târgu Mureș. Fortuna merge în 5 noiembrie la Cluj.

(foto: facebook.com/CFR-1933-Timisoara-fotbal-feminin)