Naționala U21 a României rămâne în cărți pentru biletele la Europeanul de tineret din 202. La cele două partide jucate de echipa pregătită de Adrian Mutu au fost convocați și jucători timișoreni, utilizați la ambele jocuri.

Astfel, în partida din Ucraina, România a început cu timișorenii Denis Haruț de la FC Botoșani și Marius Marin de la Pisa. Pe lângă fundașul dreapta și mijlocașul central, titular a fost și fundașul stânga din Caransebeș Raul Opruț, produs al LPS Banatul și acum jucător la Hermannstadt. Haruț și Marin au fost integraliști, în timp ce Opruț a fost înlocuit la pauză, accidentat și înlocuit cu Boboc.

Iar dacă în partida pierdută cu Ucraina, au fost reprezentanți ai Timișoarei, la victoria cu Malta, la scorul de 4-1. Haruț a jucat fundaș stânga și a fost integralist, iar Marin a fost căpitan, dar a fost în,locuit din minutul 60.  Naționala U21 rămâne în cărți pentru calificare, iar meciul din noiembrie cu Danemarca va fi foarte important în acest sens.