Timișoreanul Vlad Neaga s-a impus în etapa a II-a a Campionatului Național de Supermoto, desfășurată pe circuitul Vik Power din Arad. Pilotul de la ACS Dumbrăvița a câștigat după ce a avut probleme în prima manșă.

Vlad Neaga e campion național de supermoto în ultimele sezoane și a câștigat și la Arad ambele manșe. Timișoreanul a plecat din pole-position, dar a fost depășit la start și a ajuns pe locul 3. După o tură de circuit, Neaga a urcat pe locul 2, dar o căzătură l-a făcut să piardă 20 de secunde și să ajungă pe locul 4. Până la urmă, Neaga și-a respectat blazonul și a triumfat în prima manșă, ceea ce a reușit și în manșa a doua.

Conform calendarului de pe site-ul federației, Campionatul Național de Supermoto mai are două etape. Următoarea ar fi la Bacău, în perioada 30-31 iulie, iar ultima, tot în orașul moldav, în 20-21 septembrie.