Fotbalistele de la Banat Girl Comloșu Mare au pierdut la scorul de 6-1 în deplasare la Gloria Bistrița, duminică. Elevele lui Liviu Ivasuc rămân momentan pe locul 6, care salvează de la retrogradare.

În minutul 13, Denisa Hațegan a făcut penalty la Bianca Sandu, iar Oana Negrea a transformat. Din minutul 31, a fost 2-0, după ce Diana Negrușa a înscris. Peste două minute, și Paula Agu a înscrie, pentru 3-0, scorul pauzei. În minutul 53, Nicol Dincă-Vuia a făcut fault la Bianca Ienovan și tot Negrea a marcat de punctul cu var. Golul de onoare pentru oaspete a venit în minutul 72, prin Larisa Grigore. Peste două minute, a venit alt gol, al Corinei Colibașa, iar tabela a închis-o timișoreanca Bistriței, Bianca Ienovan.

Banat Girls: Laura Vogt – Denisa Hațegan, Amanda Lihv, Nicol Dincă-Vuia, Gabriela Ivăncescu, Larisa Grigore, Rebecca Melack, Suzuho Yamasaki, Melisa Șodinca(c), Francesca Frericks, Nara da Costa. Au mai intrat: Andreea Tomescu, Andrada Ungur

Miercuri, Banat Girls joacă în Grupa A de Cupa României, la Olimpai Cluj. În campionat. Echipa nu va jcua meciul din runrda 3 apoi, ci cel din runda 4, la Alexandria, în 30 martie. Apoi, în 6 aprilie, echipa va juca acasă cu Târgu Mureș, în play-out, pentru runda 3.