Handbaliștii de la SCM Poli s-au impus cu 28-25 în deplasare la CSM Făgăraș, una dintre codașele clasamentului, după ce gazdele au condus la pauză. Cu aceste puncte, bănățenii nu pot termina sub locul 7 la final de sezon regulat și sunt calificați matematic în play-off.

La pauză, gazdele au intrat cu avantajul de 28-25. Până la final însă, timișorenii au reușit să întoarcă rezultatul. Păiuș a jucat doar 5 minute, pe fondul unor probleme medicale. De asemenea, nici Lasica nu e refăcut. Poarta a fost din ou închisă de Adam Savic, care a avut nu mai puțin de 15 intervenții. Au marcat pentru Poli: Marjanovic, cu 10 goluri, Milosevic 6, Lazarov 4, Fenici 4, Furak 3, Ștefan, 1 gol.

SCM Poli nu are meci săptămâna viitoare, deoarece ar fi avut un joc acasă cu Reșița, formație retrasă din campionat. Alb-violeții încheie sezonul regulat cu o deplasare la Suceava.