CSM Lugoj a obținut un succes facil cu 3-0 în deplasare la CSM București. Timișencele au avut nevoie de doar 65 de minute de joc efectiv pentru a lua toate punctele.

Doar primul sfert a fost mai cu bătăi de cap pentru bănățence. După un start mai bun al oaspetelor, bucureștencele au egalat la 14, dar apoi, Lugojul a luat setul cu 25-18. A fost mult mai ușor în setul doi, tranșat de timișence cu doar 25-12, și nici ultimul acte nu a adus mari complicații, cu un final la 25-17. Aliona Martiniuc a dat cele ami multe puncte pentru formația câștigătoare, 12, în timp ce pentru ”tigroaice”, Natalia Alves Monteiro a fost autoarea a 12 puncte.

CSM Lugoj are un meci mult mai tare sâmbătă, acasă, la scorul de 18,30 cu campioana Volei Alba Blaj.