Voleibaliștii de la CSU UVT Timișoara au pierdut cu 3-1 în deplasare la Universitatea Cluj. Jocul avea importanță pentru ca bănățenii să se mai distanțeze de ardeleni, care s-au apropiat, astfel, la 1 punct.

Meciul din Cluj a început echilibrat, dar până, la urmă, gazdele au luat primul act cu 25-20. Clujenii au condus și bună parte din setul al doilea, însă Timișoara a egalat la 24, prin Călin, și a luat setul cu 26-24. Speranțele s-au cam terminat aici, pentru ză gazdele luat al treilea set destul de clar, cu 25-16. În mare parte, ardelenii nu au avut emoții nici în ultimul act, terminat la 25-22. Sergiu Rodina a dat cele mai multe puncte pentru oaspeți, 29, iar Tudor Mocan, a semnat 29 dintre ele.

Urmează Cupa României, iar apoi, Timișoara va juca acasă cu puternica echipă Arcada Galați.